^

Reference

Dobrý den,
Chodíme k vám teprv od této sezóny, syn ( trénuje ), já ( jsem divák ), velice spokojeni, trenéry máji k dětem výborní mentorský presto kamarádsky přístup. Cvičení, jé promyšlené a pestré, syn je zde velmi spokojen, tím pádem já taky.
(Slobodan Rusko, rodič)

Hledali jsme sport, který zabaví menší dítě, poskytne mu možnost pohybově se rozvíjet a usměrňovat energii. V olomoucké capoeiře jsme k tomuto všemu našli i schopné trenéry s přirozenou autoritou, kteří mají děti rádi a rozumějí jim. Syn nadšeně cvičí už třetím rokem, díky capoeiře je pružný a silný, nebojí se zkoušet ani prvky, které mi připadají už dost náročné, a má sám ze sebe radost. Navíc získal partu kamarádů, a to jak starších, které napodobuje, tak i mladších, kterým se přirozeně snaží na tréninku pomáhat. V olomoucké capoeiře jsme zkrátka našli všechno, co jsme od sportovního kroužku čekali. Velký dík všem trenérům!
(Lenka Uličná, rodič)

Je mi 31 let a živím se programováním. Do toho studuji informatiku na vysoké škole. To znamená mezi 8 a 12 hodinami denně u počítače - shrbené sezení (a můžete se snažit myslet na to, jak chcete), přiskřípnuté šlachy zapíráním se o stůl, zkracující se svaly "nicneděláním" atd. Minulý rok jsem začal mít problémy se zády, kdy jsem se poránu bolestmi nemohl ani zvednout z postele. Ve třiceti? To je opravdu příliš brzy, vždyť jsem ještě mladý. Rozhodl jsem se s tím něco udělat. Začal jsem s pozdravem slunci a dalším cvičením. Poté, až jsem na tom byl lépe, jsem si vzpomněl, že jsem kdysi chtěl dělat capoeiru (pár měsíců jsem ji i dělal, ale bohužel to vůbec nebyla kvalitní výuka). Podíval jsem se, jestli Olomouc nenabízí něco nového, lepšího, a objevil jsem Vem Camara a hlavního trenéra Ondru. Zkusil jsem první trénink a mohu upřímně říci: "byl to jeden z nejlepších kroků mého života". Během něj jsem vyzkoušel řádku sportů, ale mohu říci, že capoeira a klub Vem Camara mi dali to, co nikde jinde - pohodu, klid, radost. V klubu Vem Camara nikdo nikoho do ničeho nenutí - nikdo vás nenutí k přehnanému soutěžení, nicméně přesto umí motivovat, a pokud soutěžit chcete, je zde víc než dost příležitostí, jedná se o bojové umění, ale nechcete-li, dá se capoeira pojmout z úplně jiného úhlu pohledu, zkrátka je to velmi různorodý sport. Všichni kolem cvičí protože je to baví, lidé se tam usmívají a mají radost - a je to znát :-). Každý je sám za sebe, ale zároveň jsou všichni jako jedna rodina. Ondra i zastupující trenéři Zuzka, Honza a Michal jsou úplně skvělí a tréninky vedou pozitivně, umí motivovat, je to velmi zábavné a příjemné. Již ze základů capoeiry je zřejmá jakási volnost tohoto sportu / umění, zpívá se zde, tancuje, člověk se protáhne, uvolní, ale také se mnoho věcí naučí - soustředění, práce s vlastním tělem. Jsem tatínkem dvouletého syna, a pokud to bude syna bavit, rozhodně ho vezmu právě sem. Jedná se o velmi dynamický sport, a jsem přesvědčený, že je to ideální sport pro usměrnění energie tím správným směrem - směrem pozitivní energie, směrem radosti, štěstí, směrem ke zdravému sebevědomí. Capoeiru, klub Vem Camara Olomouc mohu jen doporučit, a trenérům, kteří se mnou mají trpělivost a respektují můj život, bych tímto rád poděkoval. Díky vám je můj život ještě svěžejší :-).
("Váš" Honza Svěží, člen klubu)

Syn navštěvuje capoeiru zatím jen pár měsíců. Ale už za tu krátkou dobu si ji zamiloval a já jen žasnu nad tím, kolik se toho dokážete naučit za minimum času.
Navíc to není jen o všestranné sportovní aktivitě. Učíte je respektu, disciplíně (zábavnou formou), i to jak získat zdravé sebevědomí. Za nás určitě jen samá plus...jednání, přístup, tréninky, organizace soustředění, táborů a vystoupení.
Děkujeme a ať se vám i nadále daří.
(Hanka Hofmannová, rodič)

Ondřej Novák /Professor Girafa/
hlavní trenér Vem Camará Capoeira Olomouc
Více...
Česká olympijská nadace

Děkujeme za finanční podporu klubu